Berettyóújfalui Szakképzési Centrum

HírekKözérdekű adatokKRÉTA
Széchenyi 2020

Kedves Látogatók!

Polgár középiskolájában az első osztály – 52 tanulóval – az 1962/63-as tanévben kezdte meg tanulmányait. A gimnázium épületét 1966 februárjában adták át. A legendában szereplő ötvenkét tanuló ma már nagyszülő, s azokon a folyosókon, melyeknek köveit először az ő cipőik koptatták, napjainkban több száz diák közlekedik.

Fél évszázad alatt a képzési kínálatunk gyökeresen megváltozott. A mindenkori társadalmi és munkaerő piaci elvárásoknak megfelelően mára a gimnáziumi képzést teljes mértékbe felváltotta a szakképzés. Jelenleg a Berettyóújfalui Szakképzési Centrum tagintézményeként működünk.

Intézményünkben fölvállaljuk a településen és a vonzáskörzetében élő fiatalok középfokú nevelését-oktatását technikumi és szakképző évfolyamok keretei között. Iskolánk sajátossága, hogy egy intézmény keretein belül több szinten biztosít lehetőséget az alapműveltség elsajátítására, a felsőfokú továbbtanulásra történő felkészülésre és a szakmaszerzésre. Meghatározó eleme az átjárhatóság, amely lehetővé teszi a pályaválasztás korrekcióját, illetve a képzettségek és végzettségek megszerzésének egymásra épülését.

Iskolánk Polgár város központjában könnyen megközelíthető, szép, csendes, nyugodt környezetben található. Modern tanétterem, tankonyha, tanbolt, taniroda és szaktantermek biztosítják a szakmát szerezni vágyók gyakorlati oktatását.

1. februárjától felnőttoktatást is szervezünk. Polgár környékének gazdasági és társadalmi elvárásait figyelembe véve alakítjuk képzési kínálatunkat.

A hatékony duális szakképzés megvalósítása érdekében a környékbeli gazdálkodó szervezetekkel együttműködünk.

A viszonylag kevés tanulói létszám, a közvetlen tanár-diák kapcsolat következtében családias légkör uralja a mindennapjainkat.

Szlogenünkké vált a JAGSZI az a hely ahol jól érzed magad.

Berettyóújfalui Szakképzési Centrum

József Attila Szakképző Iskola